Nasza oferta
O skórze 

Dowiedz się więcej o materiałach z jakich szyjemy torebki:

Torby Słoń Torbalski wykonujemy ze skór naturalnych, które dodatkowo mogą być zdobione na mnóstwo innych sposobów np. lakierowane, tłoczone, dziurkowane, nadrukowane wzorami lub pokryte folią bądź warstwą ozdobną.

Skóra licowa to zewnętrzna warstwa skóry. Miękka w dotyku, gładka, matowa lub błyszcząca. Elastyczna i wytrzymała. Często lakierowana i zdobiona.

Nubuk to skóra, która powstaje w wyniku oszlifowania skóry licowej. Galanteria z nubuku charakteryzuje się dużą wytrwałością.

Skóra zamszowa  (welur) nie posiada części licowej. Jest miękka o charakterystycznym krótkim włóknie, chłonna i najczęściej barwiona.

Jako producent galanterii skórzanej jesteśmy przekonani, że skóra naturalna jest jednym z szlachetniejszych materiałów, z którego powstają piękne i trwałe przedmioty. Dbamy, aby każda partia skór spełniała najwyższe normy jakości. Serie torebek są niepowtarzalne i mogą różnić się między sobą.

Każdy skórzany produkt jest jedyny w swoim rodzaju, ponieważ skóra będąca materiałem pochodzenia zwierzęcego nie jest jednolita. Wszelkie ślady zadrapań, blizn czy wyblaknięć świadczą o autentyczności. Mimo, że część z nich udaje się zminimalizować  w garbarniach, nie zawsze możliwe jest całkowite usunięcie.  Nie są one więc wadą materiału, ale potwierdzeniem jego naturalnego pochodzenia.

W przypadku tzw. skór „przecieranych” podatność na przecieranie lub zmianę koloru stanowi element designu i jest efektem zamierzonym. Tego typu zmiany nie stanowią wady materiału. Skóry takie jak nubuk, krek, dwoina, skóry baranie  i cielęce są szczególnie podatne na otarcia, ścieranie  a także rozerwania.  Zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej, od 2005 roku obowiązuje nakaz wyprawiania skóry za pomocą środków naturalnych, co w skórach takich jak np. welur, nubuk itp. Może być przyczyna farbowania podczas użytkowania, nie stanowi to więc wady, która podlegałaby reklamacji.  Również warunki atmosferyczne, deszcz i promienie słoneczne nie pozostają bez wpływu na ich odporność  i kolor.

Nie ulega zatem wątpliwości, że produkty skórzane wymagają szczególnego traktowania i powinny być użytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem.

Zastosowanie tworzyw sztucznych:

Plecy toreb skórzanych, spody pasków i lamówki  ( w niektórych torbach z kolekcji S-Cool, Folk, Round oraz City) ściśle przylegając do garderoby, narażane są na znacznie większe otarcia i odkształcenia, dlatego dla zwiększenia komfortu klienta i trwałości naszych produktów w miejscach najbardziej narażonych na zużycie stosujemy materiały syntetyczne. Wyjątkiem są  klasyczne kolekcje: Słoń, Traveler  (połączenie skóry naturalnej oraz filcu)  oraz   WEST, gdzie PVC jest stosowane jedynie w lamówkach kilku wybranych modeli.

 

Sposób konserwacji i pielęgnacja:

Skóra licowa:

Zabrudzenia usunąć gąbką  lub szmatką zwilżoną w czystej wodzie, nie przemaczać! Pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Na oczyszczona powierzchnię można nanieść niewielką ilość pasty lub kremu do skór (w kolorze bezbarwnym bądź  w dobranym odcieniu). Po chwili delikatnie polerować  miękką  tkaniną.

Nie stosować past samonabłyszczających ! Podszewki czyścić chemicznie.

Nubuk, welur, zamsz, krek, dwoina

Nie stosować past samonabłyszczających, past oraz kremów! Zabrudzenia należy delikatnie usunąć zwilżonym płótnem, ale nie przemaczać. Pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

W celu  pielęgnacji, konserwacji oraz ożywienia koloru  można nanieść specjalny środek pielęgnujący lub koloryzujący do tego rodzaju skór (pianka, aerozol). Należy pamiętać, że bardzo jasne kolory mogą być przyciemnione przez impregnaty, nawet bezbarwne. 

 

   
   
   

Kontynuuj Zakupy

Copyright © 2021 www.slon.pl
Podane ceny zawierają podatek VAT.
Oprogramowanie i grafika © 2014 Mysklep.pl